1. Klikněte v katalogu na položku Čtenáři-výpůjčky (nahoře vpravo) a zadejte číslo své legitimace (dětští čtenáři ho musí zadávat ve formátu M*** kde hvězdičky značí vaše číslo) a vyplňte své příjmení, potvrďte OK

2. Nyní jste ve svém čtenářském kontu, kde máte přehled o svých výpůjčkách.

Můžete si zde rovněž prodloužit výpůjční dobu knih. U knih ktere je možno prodloužit se objeví zelené kolečko se šipkou, po kliknutí na něj je kniha prodloužena. Počet prodloužení je limitován, rovněž nelze prodlužovat výpůjční dobu u knih, které jsou rezervovány.

V katalogu můžete rovněž provádět rezervace knih, ovšem rezervace na doporučenou četbu nebudou přijímány.

Rezervace knihy se provádí takto: U vybraného titulu klikněte na název knihy, tím se dostanete na podrobnější záznam, zde přejděte na záložku svazky, klikněte na objednávka nacházející se pod výpisem svazklů a poté vyplňte číslo legitimace (dětští čtenáři ho musí zadávat ve formátu M***, kde hvězdičky značí vaše číslo) a vaše příjmení, položku "do data" můžete nechat nezměněnou. Nakonec klikněte na OK a rezervace by měla úspěšně proběhnout. Pokud se vám nabídka objednávka neobjeví, kniha je nedostupná (může být nedohledatelná kvůli pravděpodobné ztrátě nebo zapůjčená v jiné knihovně).

Obrázkový postup najdete zde.

Druhá možnost jak rezervovat knihy je následující. Po vyhledání požadované knihy kliknout na malé zaškrtávací okénko před jejím názvem, takto můžete postupně označit větší množství knih, ve chvíli, kdy je chcete rezervovat pak stačí kliknout na malou ikonku panáčka se šipkou v levé horní části stránky a následně vyplnit své příjmení a číslo průkazu. POZOR - aby toto fungovalo nesmíte být přihlášeni na svém čtenářském účtu!

Obrázkový postup najdete zde.

POZOR! Knihy, u kterých je uvedena lokace POB, jsou umístěny na pobočce mimo hlavní budovu, proto v případě rezervace i pokud je kniha volná počítejte s určitou prodlevou její dostupnosti.

V případě problémů pište na luke.free@seznam.cz
Návod na přístup k čtenářskému online účtu
Návod na provádění rezervací